Üks kulu, millega panin kergelt mööda

Klim ja Ekstreemmoto

Üks asi on osta ratas. Teine asi on osta ohutusvarustus ja riided. Kuna meie eeskuju Harry Metcalf sõidab Klim’is ning ka mujalt saime kiitvaid hinnanguid selle tootja heas kvaliteedis ning läbimõeldud lahendustes — siis polnud ka meil muud valikut. KTM Eesti e. Ekstreemmoto, Mõisavahe teel, Jälgimäel aitas meid hädast välja. Mart Lajal sattus ise poes olema ja aitas meil vajalikud asjad välja valida. Väga asjatundlik ja meeldiv kogemus oli. Midagi üle ei müünud, juurde ei surunud. Asjatundlik ja usaldusväärne müük. 

Hinnatase

Olen aastaid päris palju raha kulutanud mäesuusa riietele. Seetõttu tundus esmapilgul et mootorratta riietus on odavam. Hiljem avastasin, et lisandub ohutusvarustus ja külma ilma tehnilised riided on tegelikult kvaliteetse mäesuusariietuse hinnaklassis. Koos kiivriga kulus kokku mul ca 3000 €

Varustus

  • Klim Dakar Jacket (lukkudega, avatav-ventileeritav)

  • Klim Mojave püksid (head hingavad)

  • Klim Tactical Shirt (turva alussärk)

  • Klim Dakar kindad

  • Asterisk Ultra Cell põlvekaitsmed

  • Klim Adventure GTX saapad

  • Klim Krios Pro kiiver (fotolt puudub, kuna pole veel saabunud)

  • Klim Arsenal 15 seljakott (sisaldab 3-liitrist joogisüsteemi)

Esmapilgul tundus mulle kui mootorispordi-kaugele inimesele see turvavarustus veidi hard core. Samas olen seoses mäesuusatamisega juba kolm korda põlveoperatsioonil käinud sidemeid ja meniskeid remontimas ning aupaklikkust tekitavad Asteriski põlvesideme kaitsmed rändasid kohe ostukorvi. 

Esmakogemused

Asterisk põlvekaitsmed istuvad kui valatud. Esmapilgul jääb mulje, et tegu on jäikade ja kohmakate asjadega. Sõites aga teevad oma tööd ja ununevad täielikult. Ainus miinus on, et pealepanek võtab aega. Kaitsmetel on ka reguleerimisvõimalus (võti kuulub komplekti), millesse ma pole veel süvenenud. Justkui istub nagu poest tuli.

Klim Arsenal 15 seljakott on super-hästi istuv ja praktiline. Annab juurde kaks hea juurdepääsetavusega taskut rinnal (rihmadesse integreeritud), kuhu hea panna telefoni, rahakotti, autovõtmeid jms. Isegi poolenisti täidetud joogisüsteemis jätkub Eesti tingimustes juua küll ja küll. Seljakotiga tuli kaasa portatiivne tööriistakotike, mille täitsin vajalikumate riistadega.




Previous
Previous

TT600R - esimene käivitus kodus

Next
Next

Esimest korda treileriga Otepääle